• ŠKOLA CHRBTA

• V piatok 11.11. sme navštívili Strednú zdravotnícku školu Štefana Kluberta v Levoči, kde deti prostredníctvom zážitkového učenia získali vedomosti o prvej pomoci, o správnom držaní tela a videli množstvo zaujímavých aktivít súvisiacich s prácou zdravotných pracovníkov.

• Deň materských škôl

• Na počesť Dňa materských škôl na Slovensku, ktorý bol 4.novembra sme aj my tento sviatok spoločne oslávili v našej MŠ.

Najprv nás privítali v telocvični rozprávkové postavičky, ktorým sa deti potešili. Predškoláci si pripravili krátky program, ktorý zabavil väčších aj menších kamarátov. Spoločne sme zaspievali hymnu MŠ a pokračovali v zábave v našej záhrade. Na záver deti zo všetkych tried  vypustili farebné balóny ako symbol priateľstva deťom do celého sveta.

• Návšteva predškolákov u dentálnej hygieničky.

• Predškoláci z triedy Lienka navštívili dentálnu hygieničku, kde si upevnili poznatky a zručnosti pri starostlivosti o zúbky. Bolo to veľmi náučné a zábavne a v deťoch to zanechá trvalé vedomosti.

• Land Art v našej škôlke

• Deti z našej materskej škôlky si vyskúšali "Land Art" - umenie v prírode, pri ktorom si budujú svoj vzťah k prírode a zároveň k umeniu. Prírodniny si deti spolu s pani učiteľkami nazbierali a vytvorili krásne diela, ktoré skrášľujú okolie našej škôlky.

• NÁVŠTEVA MESTSKEJ RADNICE

• Naši predškoláci z triedy Lienka  navštívili mestskú radnicu. Cieľom návštevy bolo oboznámiť detí s históriou mesta Levoča a vidieť a spoznať časť regionálnej kultúry ako je pastierstvo a salašníctvo.

• TEKVIČKOVO

• Celý týždeň to v našej škôlke hralo farbami a krásnymi výtvormi z tekvičiek. Vyrezávanie a zdobenie tekvíc patrí neodmysliteľne k jeseni.

Aj náš altánok sa zmenil na čarokrásny rozprávkový, plný nádherných tekvicových tvári, zvieratiek, šaškov, babätiek s cumlíkmi a rozprávkových postavičiek.

Vďaka našim učiteľkám a deťom bude skrášľovať náš exteriér ešte nejaký čas.

• ROZPRÁVKY S BABIČKOU

• Aj v našej Materskej škole vytvárame podnetné prostredie a množstvo aktivít na rozvoj predčitateľskej gramotnosti detí.

Medzi aktivitami, ktoré sme realizovali bolo aj čítanie rozprávky jednou z babičiek našich detí.....

• OCHUTNÁVKA OVOCNÝCH A ZELENINOVÝCH JEDÁL

• Slniečko krásne svieti, je čarovná jeseň. Ovocie a zelenina krásne dozreli, tak sme mohli spolu s našimi milými kuchárkami pripraviť krásne, chutné popoludnie.

Pozvaní boli nielen rodičia, ale aj starí rodičia, keďže je Mesiac úcty k starším. Deti ich privítali pesničkami, básničkami o jeseni. Samozrejme nechýbali ani chutné ovocné, zeleninové šaláty a iné dobroty.

Chutilo nám veru náramne!

• ŠARKANIÁDA

• Papierová hlava,mašličkový chvost, pod oblohou lieta deťom pre radosť.

Čo je to?

No predsa šarkan.

Deti s učiteľkami netrpezlivo čakali, kedy vzlietnu veselé a pestrofarebné šarkany, pozdravia jesennú prírodu a potešia ich .Okolie materskej školy bolo plné lietajúcich šarkanov a usmiatych detí, ktoré veselo šantili a spoločne sa tešili z pekného jesenného dňa.Červené líčka, žiariace očká a spokojné úsmevy detí  svedčili o tom, že sa ŠARKANIÁDA aj tento rok vydarila.

• Predškoláci v mestskej knižici.

• Kto by nemal rád rozprávky a najmä rozprávkové knižky? Všetci sme na nich vyrástali a čerpali z nich múdrosti.

Dňa 17.10. 2022 navštívili priestory mestskej knižnice predškoláci materskej školy z triedy Lienka.  Jedným z dôvodov návštevy bolo aj to, aby mali deti predstavu, čo je to knižnica, koľko kníh sa v nej nachádza a aké plní poslanie. Bol im vysvetlený rozdiel medzi knižnicou a kníhkupectvom, dozvedeli sa , ako sa s knihami zaobchádza, ako sa správa v knižnici a ako si môžu knihy zapožičiať a nielen tie, ale aj rôzne detské hry, aktivity a detské časopisy.

Deti boli veľmi aktívne a na položené otázky vedeli odpovedať. Bol to pre nich veľký zážitok vidieť a prezerať si množstvo krásnych kníh.

Odchádzali  nadšené s informáciou ako sa môžu prihlásiť do knižnice, samozrejme za doprovodu rodičov. Dúfame, že táto návšteva prispeje v budúcnosti k tomu, aby deti čítali knihy a zaujímali sa o literatúru.

Veríme, že návštevou knižnice si deti vytvoria pozitívny vzťah ku knihám, ktorý im vydrží až do dospelosti.