• Deň zdravej výživy v našej MŠ

• 16. október je Svetový deň výživy, ktorý nám každoročne pripomína, že jednou z najdôležitejších vecí zdravého a dobrého života je zdravé stravovanie, respektíve zdravá výživa. Začiatok jesene je spojený so záhradami plnými ovocia a zeleniny. Ich komzumáciou a spracovaním možno získať veľa dôležitých vitamínov. Aj v našej MŠ mohli deti v tento deň ochutnať rôzne druhy ovocia a zeleniny a zdokonaliť si svoje zručnosti pri ich spracovaní, výsledkom ktorého boli chutné šaláty či ovocné misy a špízy.

• ŠARKANIÁDA

•  Šarkan letí, šarkan letí ponad moju hlavičku.Hopsarasa, hopsarasa a už leží na kríčku. Pôjdem s ním na veľkú lúku, kde už kríčky nebudú.Vyletí si na oblohu, s vetrom preteky budú.“

• PALCULIENKA 2. ČASŤ

• Divadlo Theátrum k nám prišlo, aby nám predviedlo, ako skončí príbeh o dievčatku veľkom skoro ako detský palček, neuveriteľne krásnom, milom a s dobrým srdiečkom. Dievčatku s menom Palculienka.

• Pohybové aktivity pre deti v MŠ

• V školskom roku 2023/ 2024 sa môžu naše detičky tešiť každý týždeň všestranným pohybovým aktivitám, ktoré v našej MŠ organizujeme v spolupráci s Kids Fun Academy. V piatok 6.10.2023 sme začali prvou hodinou a bolo nám veselo a riadne horúco (o: Deti zdolávali rôzne prekážkové dráhy, precvičili svoju pohybovú zdatnosť a skvalitňovali pohybovú gramotnosť. Prihlásiť sa na pohybové aktivity je možné počas celého školského roka.

• LEVOČA BUDE SÚŤAŽIŤ O LIDL ČISTINKU

• Mesto Levoča sa rozhodlo opäť zapojiť do súťaže o Lidl Čistinku a s veľkým odhodlaním vyhrať! Levočania už niekoľkokrát ukázali svoju spolupatričnosť a silu, a to nielen pri hlasovaní v týchto projektoch doma, ale aj pri pomoci iným mestám a obciam. Preto do toho ideme znovu!

Ak vyhráme, Lidl Čistinka by mohla vyrásť v blízkosti centra mesta, pri hradobnom opevnení na Schiessplatzi v lokalite známej ako „Detský raj“ !

Čo je Lidl Čistinka

Lidl Čistinka je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov, tvoriacich:

• detské ihrisko
            • altánok so sedením na oddych a grilovanie
            • workoutové ihrisko
            • multifunkčné ihrisko s basketbalovými košmi, bránkami na futbal a neďalekým stolom pre stolný tenis

Takto vyskladaný mestský park dokáže pokryť potreby každého obyvateľa a užívateľa verejného priestoru.

Prosíme vás o pomoc pri hlasovaní!

Súťaž bude prebieha v čase od 11.09.2023 do 22.10.2023 a území Slovenskej republiky, a to prostredníctvom oficiálnej webovej stránky www.lidl.sk/cistinka

Hlasovanie je ZDARMA. Na hlasovanie nie je potrebný žiadny kód ani realizovať nákup v predajni Lidl ako tomu bolo v prvom ročníku súťaže. Hlasujúci sa musí prvý krát na web stránke www.lidl.sk/cistinka zaregistrovať prostredníctvom telefónneho čísla slovenského mobilného operátora. Jeden registrovaný hlasujúci môže v každom kalendárnom dni počas trvania súťaže odovzdať jeden hlas. Hlasovanie je registrovanému/prihlásenému hlasujúcemu umožnené každý kalendárny deň počas trvania súťaže.

ĎAKUJEME ZA VAŠU POMOC, ZDIEĽANIE A HLASOVANIE!

• Vážení rodičia,

pozývame vás na plenárne rodičovské združenie, ktoré sa bude konať v utorok 19.9.2023 o 16:00hod. v telocvični MŠ (hospodársky pavilón). Po jeho ukončení sa uskutočnia triedne rodičovské združenia v triedach MŠ.

• Ujo Ľubo v našej škôlke

• Ako to už v júni býva zvykom,ani tento rok nebolo inak. S blížiacim sa koncom školského roka nastal čas,aby sme sa rozlúčili s našimi predškolákmi. Na školskom dvore sme si posledný krát všetci spoločne zatancovali aj s ujom Ľubom.

Všetkým budúcim prvákom prajeme, aby v septembri s radosťou nastúpili do vytúženej školy a svojou šikovnosťou robili všetkým okolo seba radosť.