• Staráme sa o vtáčiky v zime

• "Sedí vrabec na konári, smutne čviriká,

tlačí sa mu pod krídla zima veliká.

Nezobol od rána ani máčny mak,nuž

ho deti neboráka nenechajme tak"

• Vianočné besiedky v našej škôlke

• A prišiel ten dlho očakávaný deň, kedy sme konečne po dlhšom čase mohli spoločne s rodičmi prežiť vianočné besiedky  v našej škôlke. Deti si spoločne s pani učiteľkami  pripravili vianočné pásma básničiek, pesničiek, kolied a višov, ktorými spríjemnili všetkým prítomným predvianočný čas.

• Predvianočný koncert v našej škôlke

• Pred Vianocami do našej Materskej školy prišli žiaci ZUŠ v Levoči spolu s pánom učiteľom Pažickým a pani učiteľkou Sakmarovou. Sláčikový orchester pod ich vedením priniesol našim najmenším zážitok, ktorý doposiaľ nezažili. Výnimočnosť zážitku bol umocnený vypočutím si krásnych skladieb a možnosti vidieť tieto hudobné nástroje naživo. Výchovný koncert bol pre deti veľmi pôsobivý. Pán učiteľ Pažický deťom priblížil hudobné nástroje a to violončelo, violu a husle veku primeraným spôsobom, čo sa deťom páčilo.                                                                                                                                                          Spoločne sme si v závere v doprovode husličiek zaspievali vianočné piesne a vzájomne popriali krásne prežitie vianočných sviatkov. Veľmi si vážime snahu, ochotu učiteľov a žiakov ZUŠ, že priniesli našim najmenším kúsok "veľkej hudby" priamo k nám do našej materskej školy. Patrí im úprimné poďakovanie zato, že prijali naše pozvanie. Ďakujeme.

• Návšteva detí z Predmestia

• Naše pozvanie prijali aj deti MŠ z Predmestia s ktorými sme si spoločne spríjemnili dopoludnie vianočnými básňami a piesňami.Spoločné stretnutie sme ukončili tancom, vianočným prianín a želaním dobrého do Nového roka.

• Vianočné koledy a vinše

• Predvianočnú atmosféru nám spríjemnila p.PaedDr.B.Švábová so svojimi študentmi, ktorí nám priblížili kultúrne zvyky, tradície a kroje regiónu Spiša. Srdečná vďaka.

• " Čo sa stalo v Betleheme"

• Takto tajomne nás pozvalo Spišské múzeum v Levoči pozrieť sa pod betlehémsku hviezdu a pozrieť si vianočnú rozprávku o narodení Ježiška, zažiť magickú atmosféru predvianočného mestečka, ochutnať vianočné oblátky,skvelý horúci čaj a zapísať prianie pre seba a najbližších.

• Mikulášske hranie v múzeu

• Predškoláci navštívili mikulášske hranie v múzeu, kde sa oboznámili s netradičnými hračkami a hrami pre deti so zdravotným postihnutím. Veľkým prekvapením bol Mikuláš, ktorý deti odmenil za piesne a koledy.

• Mikuláš v našej škôlke

• Aj deti v našej materskej škôlke nedočkavosťou vyčkávali príchod Mikuláša. Načúvali, kedy sa ozve cinkot jeho zvončeka. Atmosféru prichádzajúcich sviatkov nám spríjemnila aj p.PaedDr.B.Švábová so svojimi študentmi s folklórnym pásmom vianočných kolied a vianočnou rozprávkou.Potom už zazvonil zvonček a nastal dlho očakávaný príchod Mikuláša, ktorý so sebou priviedol čertíkov a anjelíka. Deti Mikulášovi zaspievali a už mohol rozdávať mikulášske balíčky, ktorým sa všetci najviac potešili. V závere sa s Mikulášom odfotili a všetci sme si popriali šťastné a veselé vianočné sviatky.

• Kurz predplaveckej prípravy

• Naši predškoláci z triedy Stonožka a Lienka absolvovali predplaveckú prípravu v spolupráci s CVČ  "OLYMP" v Levoči v bazéne hotela Čingov v Slovenskom raji.

Cieľom prípravy bolo priblížiť deťom vodné prostredie, formou rôznych hier a cvičení ich naučiť bezpečne bez strachu pohybovať sa vo vode.

Počas výcviku sa deti oboznamovali s vodou, spoznali rôzne plavecké pomôcky, učili sa zvládať základné plavecké zručnosti - dýchanie, splývanie a hlavne nebáť sa vody.

Veríme, že sa deťom páčilo, že si doniesli domov skvelé vodné zážitky.

Posledný deň všetci obdržali "vodné diplomy" za odvahu, aktivity vo vode a disciplinované správanie počas pobytu v plavárni.

Ďakujeme inštruktorom z CVČ " OLYMP" za svelú organizáciu výcviku.

" Aj keď sme len deti malé,predplavecký výcvik sme zvládli hravé.

Už sa vody nebojíme, hlavu smelo ponoríme.

Plávať sme sa naučili, diplom sme si zaslúžili."